Stanovi za izbegličke porodice u Odžacima

U Odžacima je 20 izbegličkih porodica sa prostora bivše Jugoslavije trajno rešilo pitanje stambenog prostora. Njima su uručeni ključevi za stanove uz prisustvo predsednika Komisije za koordinaciju procesa trajne integracije izbeglica Ivice Dačića, komesara za izbeglice i migracije Republike Srbije Vladimira Cucića, člana Privremenog organa Opštine Odžaci Milorada Stanišića, šefa misije OEBS u Srbiji Andrea Oricio i drugih predstavnika državnih i međunarodnih institucija i organizacija. Stanovi su izgrađeni u okviru Potprojekta 4 Regionalnog stambenog programa u Republici Srbiji.

Finansijska sredstva za izgradnju objekta u Ulici Dositeja Obradovića bb, obezbeđena su delom iz donatorskog Fonda Regionalnog stambenog programa, dok je zemljište i prateću infrastrukturu obezbedila Opština Odžaci. Ukupna vrednost radova iznosi 426 686 evra, a bruto površina objekta je 1296 m2.

-Opština Odžaci, sa svojim dragim prijateljima, je u prošlosti mnogo toga uradila. Obezbedili smo 21 kuću, 30 paketa građevinskog materijala, obezbedili smo i izgradili 4 naselja sa 96 stambenih jedinica, a evo useljavamo 20 porodica - rekao je Stanišić.

-Program stambenog zbrinjavanja, bez obzira na nacionalnu pripadnost, krajnje ravnopravno pomaže svima koji su ostali bez svojih domova gde god da se nalaze i to na prostoru čitave bivše Jugoslavije. Do sada je u našoj zemlji izgrađeno i useljeno vise od 4200 stambenih jedinica, a plan je da to pravo ostvari vise od 7 hiljada porodica - izjavio je Dačić.    


Komentari
Vulgarni, uvredljivi i komentari u kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje, neće biti objavljeni. Mišljenja izneta u komentarima su privatna mišljenja autora komentara i ne predstavljaju stavove 025info redakcije.
Postavi komentar