Džoker prvak, Dunav „potopio“ Gajdobru

Poslednje 14. kolo, Prve košarkaške RL Sever grupa A, donelo je mnogo zaslužene radosti košarkašima somborskog Džokera, koji su pobedom protiv Omladinca iz Novih Banovaca (104:72) osvojili prvo mesto na tabeli. U trenucima dok su igrali protiv pomenutog rivala, Somborci su znali da će sa pobedom biti šampioni, jer je najveći i jedini rival za naslov prvaka Srem iz Sremske Mitrovice, pomalo neočekivano poražen na gostovanju u Futogu, od istoimene ekipe sa 78:92. Priliku koja im se ukazala, izabranici trenera Isidora Rudića nisu propustili, pa su od starta krenuli silovito i sve četiri četvrtine rešili u svoju korist 25:20, 26:23, 29:12 i 24:17.

Kada se sve sabere i oduzme, onda je Džoker zasluženo na vodećoj poziciji. Obe ekipe imaju po 12 pobeda i dva poraza, ali Somborci su bili bolji u međusobnom odnosu snaga, pa su kod kuće slavili sa 87:79, dok su poraženi u Sremskoj Mitrovici sa 76:82. Košarkaši Džokera postigli su 1203, a primili 1003 koša, a Srem je i u tom bilansu lošiji, jer ima 1187:1070.

U istom stepenu takmičenja, samo grupa B, košarkaši apatinskog Dunava ostvarili su senzacionalnu pobedu na gostovanju u Gajdobri, gde su savladali domaći Hercegovac sa 82:69. Domaćin je lider na tabeli i očekivala se sigurna pobeda, ali tako nisu mislili Šuput i drugovi, koji su odigrali sjajno i ostvarili pobedu, koja ih je udaljila od začelja tabele. Rezultat se po četvrtinama kretao 19:26, 14:17, 18:24 i 18:15. Apatinci će ovaj deo takmičenja okončati na šestom mestu na tabeli sa skorom od četiri pobede i deset poraza.