U svetu se danas obeležava Dan bezbednosti dece na Internetu, a u Srbiji treću godinu za redom.
Tim povodom u OŠ "France Prešern" na Milajkovcu biće otvoren prvi digitalni kabinet, saopštilo je Ministarstvo za telekomunikacije i informaciono društvo, koje tokom cele godine edukuje najmlađe i njihove roditelje o mogućim zloupotrebama u virtuelnom okruženju.
Bezbednost dece na internetu u Srbiji je dobra, a zloupotrebe sa nekim težim, lošim posledicama su retke.
Situacija u Srbiji je dobra kako sa stanovišta podizanja svesti dece, roditelja i nastavnika, tako i sa institucionalnog aspekta, jer je Tužilaštvo za visokotehnološki kriminal dosta aktivno i ima kapacitete za rešavanje eventualnih problema.
Češće se dešava da deca ostavljaju lične podatke ili neke informacije, na primer da odlaze na odmor sa porodicom, nepoznatim osobama koje to mogu da iskoriste za obijanje stana.
Deca prvenstveno treba da znaju da se na internetu ne ostavljaju lični podaci, puno ime, adresa, ime škole i ni u kom slučaju ne treba da ostavljaju fotografije, dok bar ne pođu u srednju školu.
Katastrofa od firme, i u aleksincu u njihovom novo...
Strajk je nastavljen sve do daljnjeg ...trenutno 1:28...
Sve dok je korona nastava mora biti onlajn.Ona jedno...
Kako ih nije sramota da najavljuju novi talas konjnkturnih...
Da li imam ja prava na tu platu? Posto ocekujem trce...