Đubrivo u zamenu za pšenicu i kukuruz
20.09.2013.

Kako se najavljuje, sledeće nedelje trebalo bi da počne raspodela mineralnog đubriva iz Republičkih robnih rezervi koje se razmenjuje za merkantilnu pšenicu i kukuruz - najavljuje direktor Goran Tasić

- Raspodela mineralnog đubriva koje se razmenjuje za merkantilnu pšenicu i kukuruz trebalo bi da počne sledeće nedelje - tvrdi direktor Republičke direkcije za robne rezerve Goran Tasić.

Kako pišu Večernje novosti, Vlada je 6. septembra dala saglasnost da Republička direkcija za robne rezerve izvrši robnu razmenu 9,1 miliona tona mineralnog đubriva za merkantilnu pšenicu i merkantilni kukuruz. Ta odluka je doneta radi stimulacije poljoprivredne proizvodnje i ublažavanja posledica velikih suša u Srbiji.


Komentari
Vulgarni, uvredljivi i komentari u kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje, neće biti objavljeni. Mišljenja izneta u komentarima su privatna mišljenja autora komentara i ne predstavljaju stavove 025info redakcije.
Postavi komentar