Udruženje "Uvek sa decom" i Kuglaški savez Srbije nastavljaju sprovođenje humanitarne akcije "Koliko čunjeva - toliko dečjih osmeha!" koja ima za cilj prikupljanje sredstva za za izgradnju Dnevne hemioterapijske bolnice za decu obolelu od raka.
U ovoj humanitarnoj akciji a u subotu, 27.novembra, u Banji Junaković, sa početkom u 19 časova posle zvaničnog meča : Apatin – Vojvodina, poznate ličnosti, učesnici ove akcije, daće svoj doprinos obaranjem čunjeva, pri čemu se svaki oboreni čunj vrednuje sa po hiljadu dinara. Sav prikupljeni novac biće usmeren za izgradnju Dnevne hemioterapijske bolnice za decu obolelu od raka, u okviru Instituta za onkologiju i radiologiju Srbije.
Udruženje "Uvek sa decom" onovano je 1991. godine kao udruženje građana koje pomaže deci koja se leče na dečjem odeljenju na Institutu Onkologije i Radiologije Srbije. Deca širom sveta nisu pošteđena zloćudnih bolesti, iako ukupan broj oboljevanja dece od ovih bolesti čini samo delic od ukupnog oboljevanja kod odraslih. U razvijenim zemljama one su na drugom mestu kao uzrok smrtnosti dece od 0-15 godina. Zbog toga su pravilna spoznaja o ovim bolestima i adekvatni napori cele zajednice u savremenom lečenju i brizi za ovu decu ogledalo razvijenosti, ne samo zdravstvene službe nego i zrelosti celoga društva.
Katastrofa od firme, i u aleksincu u njihovom novo...
Strajk je nastavljen sve do daljnjeg ...trenutno 1:28...
Sve dok je korona nastava mora biti onlajn.Ona jedno...
Kako ih nije sramota da najavljuju novi talas konjnkturnih...
Da li imam ja prava na tu platu? Posto ocekujem trce...