Povodom obeležavanja 15. juna- Međunarodnog dana borbe protiv zlostavljanja starijih osoba u Domu za stare i penzionere Apatin danas je održana edukativna radionica o prepoznavanju i sprečavanju zlostavljanja starih osoba pod sloganom „Progovorimo otvoreno o zlostavljanju starih“.
Cilj radionice je širenje spoznaje o prisutnosti zlostavljanja starijih osoba, te edukacija i informisanje osoba treće životne dobi kako prepoznati i sprečiti nasilje. Pored fizičkog, emocionalnog, seksualnog i ekonomskog nasilja često je prisutno napuštanje i nebriga o starijim osobama.
Tokom radionice starije osobe su upoznate i sa svojim pravima. Moto radionice, koju su vodili stručni radnici ustanove, bio je: Prekinimo ćutanje! Nije sramota biti žrtva, sramota je biti nasilnik.
Katastrofa od firme, i u aleksincu u njihovom novo...
Strajk je nastavljen sve do daljnjeg ...trenutno 1:28...
Sve dok je korona nastava mora biti onlajn.Ona jedno...
Kako ih nije sramota da najavljuju novi talas konjnkturnih...
Da li imam ja prava na tu platu? Posto ocekujem trce...