Održan kros u okviru tradicionalne sportske manifestacije Kros RTS – RTS kroz Srbiju
20.05.2013.

U petak, 13. maja, u Apatinu je održan kros u okviru tradicionalne sportske manifestacije Kros Radio-televizije Srbije – RTS kroz Srbiju.

Na krosu su trčali učenici osnovnih i srednjih škola. Trke su u Apatinu održane na stazi koja se pružala nasipom pored Dunava između lokacija Robno-transportnog centra u izgradnji i stare Ribarske centrale. Proteklih mesec dana Ministarstvo za prosvetu i nauku Republike Srbije preko svojih školskih uprava, a uz pomoć opštinskih i gradskih čelnika, učinilo je veliki napor da ovogodišnje takmičenje bude masovnije od prošlogodišnjeg kada je kroz cilj u 143 opštine i grada prošlo 393.880 trkača. Ovogodišnji kros RTS u Apatinu bio je masovan, a pesnik Duško Radović bi opisujući tu impresivnu sliku rekao da se kros i njegova staza nisu videli od nasmejanih i razdraganih lica učenika/trkača.


Komentari
Vulgarni, uvredljivi i komentari u kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje, neće biti objavljeni. Mišljenja izneta u komentarima su privatna mišljenja autora komentara i ne predstavljaju stavove 025info redakcije.
Postavi komentar