10.06.2010 - Privreda Srbije počinje da se oporavlja, ali to nažalost još uvek ne osećaju građani u svakodnevnom životu, kaže premijer Srbije Mirko Cvetković. On kaže da najnovija statistika uliva nadu da privreda počinje da se oporavlja jer raste bruto domaći proizvod i izvoz, a zaustavljen je rast nezaposlenosti.
Cvetković je naveo da je u prva tri meseca privredni rast bio jedan odsto, rast izvoza iznosio je 18 odsto u prva četiri meseca, a u maju je bio u porastu i uvoz što govori o porastu domaće tražnje. Pozitivno je, kako je istakao, što ne raste nezaposlenost, kao i što su zarade u maju bile za tri odsto veće nego u istom mesecu prošle godine.
Cvetković, međutim, priznaje da građani još ne osećaju taj napredak. On dodaje da veruje da će ipak biti više razloga za nadu nego za strepnju. Premijer naglašava da "Vlada Srbije čini velike napore u cilju oporavka srpske privede i zaustavljanja pada standarda najsiromašnijih slojeva stanovništva".
Katastrofa od firme, i u aleksincu u njihovom novo...
Strajk je nastavljen sve do daljnjeg ...trenutno 1:28...
Sve dok je korona nastava mora biti onlajn.Ona jedno...
Kako ih nije sramota da najavljuju novi talas konjnkturnih...
Da li imam ja prava na tu platu? Posto ocekujem trce...