U Apatinu obeležen Dan pobede nad fašizmom (FOTO)

Polaganjem cveća i venaca na spomen obeležja na Trgu Nikole Tesle i u selima apatinske opštine obeležen je 9. maj, Dan pobede nad fašizmom koji se još obeležava i kao Dan Evrope. Obraćajući se okupljenim građanima predsednik opštine Apatin Milan Škrbić je istakao značaj ovog datuma i važnost obeležavanja zbog velike žrtve naših predaka, a Stevo Drača, predsednik opštinskog odbora SUBNOR-a je takođe još jednom podsetio na sve koji su dali živote u borbi protiv fašizma.

U kulturno-umetničkom delu programa prigodan recital uz stručnu podršku profesorice Vere Jančić izveli su učenici gimnazije Nikola Tesla, a među brojnim građanima i gostima sa simpatijama je primljeno prisustvo velikog broja učenika Osnovne škole Žarko Zrenjanin.

Vence i cveće na spomen obeležja na čelu sa delegacijama opštine Apatin i SUBNOR-a položile su delegacije brojnih organizacija i udruženja građana. Održane su i svečanosti u Svilojevu, Kupusini i Sonti, a u Prigrevici će se održati u nedelju u sklopu devetomajskih svečanosti.


Komentari
Vulgarni, uvredljivi i komentari u kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje, neće biti objavljeni. Mišljenja izneta u komentarima su privatna mišljenja autora komentara i ne predstavljaju stavove 025info redakcije.
Postavi komentar