U toku prodaja još jednog brodogradilišta u okolini
30.11.-0001.

Prema pisanjima novosadskog Dnevnika hrvatski neurolog Miroslav Reljanović bi uskoro mogao da postane vlasnik još jednog brodogradilišta u okolini Sombora pored onog koje već poseduje u Bezdanu.

Ovaj list vodi se izjavama Milorada Štavljanina i Ignacia Tonkovića, zastupnika internacionalne firme "Egromed". Naime, njih dvojica su u razgovoru sa prvim ljudima grada Sombora, predsednikom Skupštine Sinišom Lazićem i gradonačelnikom Nemanjom Delićem, najavili moguću kupovinu brodogradilišta “Brodoremont” u Bačkom Monoštoru.

Prema izjavama njegovih zastupnika, ideja novog vlasnika  je da brodogradilišta u Bezdanu i Bačkom Monoštoru učini kompatibilnim za proizvodnju manjih brodova od 30 do 40 metara.

Imovina Brodogradilišta u Bezdanu je sredinom maja ove godine prodata iz stečaja na javnom nadmetanju, a Reljanović ga je, kao jedini zainteresovani kupac, kupio po početnoj ceni od 32,7 miliona dinara. Uništeno u jednoj od najlošijih privatizacija 2001. u ovom rečnom brodogradilištu je proizvodnja obustavljena još 2005. godine, a novi vlasnik je do sada , navodno, uložio oko 100 hiljada evra i zaposlio nekoliko ljudi, piše Dnevnik.


Komentari
Vulgarni, uvredljivi i komentari u kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje, neće biti objavljeni. Mišljenja izneta u komentarima su privatna mišljenja autora komentara i ne predstavljaju stavove 025info redakcije.
Postavi komentar