Isplata javnog duga poljoprivrednicima do januara
30.11.-0001.

Svih 219.159 penzionisanih poljoprivrednika već se tri pune godine nada isplati javnog duga nastalog još u devedesetim godinama pa, sa razlogom, sumnjaju u novo obećanje da će im ova poslednja rata, od ukupno četiri, biti vraćena u narednom mesecu. Ukoliko bi Vlada Srbije, ipak, ispunila svoj deo dogovora, potpisanog još 2006. godine, svaki od bivših poljoprivrednika dobio bi oko 30.000 dinara što je tri puta više od prosečnih paorskih primanja. Ovaj je dug nastao tako što su penzioneri godinama svoja primanja dobijali sa velikim zakašnjenjem, pa je zakonom iz 2006. godine tih 20,5 zaostalih penzija pretvoreno u javni dug i dogovoreno da se vrati u četiri dela. Ovaj dug, u proseku, iznosi oko 83.000 dinara po osobi i na taj se iznos uračunava i kamata od 8,5 odsto godišnje.
Prva rata je na račune poljoprivrednika legla  u novembru 2006, a poslednja je bila u januaru 2008. Javni dug je neotuđiv i, u slučaju smrti penzionera, rata pripada njegovim naslednicima. A od januara 2010, kada je trebalo da bude isplaćena poslednja rata, pa do danas, isplatu nije dočekalo više od 15.000 penzionera, pa će novac pripasti njihovim porodicama.


Komentari
Vulgarni, uvredljivi i komentari u kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje, neće biti objavljeni. Mišljenja izneta u komentarima su privatna mišljenja autora komentara i ne predstavljaju stavove 025info redakcije.
Postavi komentar