Dimitrije Ninković, mladi virtuoz na gitari, oduševio apatinsku publiku

Opštinski kulturni centar Apatin, u saradnji sa Robmos produkcijom iz Sombora, organizovao je u Domu kulture u Apatinu koncert klasične muzike. Mladi gitarista iz Zemuna, Dimitrije Ninković predstavio se apatinskoj publici klasičnom i filmskom muzikom.

Ninković je učenik četvrtog razreda Srednje muzičke škole ,,Kosta Manojlović'' u Beogradu i dobitnik je velikog broja nagrada na takmičenjima u zemlji i inostranstvu. Od 2010. godine član je orkestra Beogradske dečje filharmonije.


Pre samog koncerta, publika je imala priliku da od Miroslava Stojisavljevića, profesora gitare u Srednjoj muzičkoj školi "Petar Konjović" iz Sombora, sazna nešto više o mladom umetniku, kao i o istorijatu gitare, specifičnostima instrumenta i muzici pisanoj za nju. Sem toga, Aleksandar Pešić, nastavnik gitare u Muzičkoj školi u Somboru, predstavio je publici kompozicije i autore istih, a koje je Dimitrije Ninković odsvirao na koncertu.


Kako je koncert održan u popodnevnim satima, velik broj učiteljica iz OŠ ,,Žarko Zrenjanin'' Apatin, poveo je svoje učenike da poslušaju mladog virtuoza na gitari. Ne sumnjamo da su mnogi od njih, nakon fantastičnog koncerta, poželeli da nauče svirati upravo ovaj instrument.


Poslušajmo šta je Dimitrije Ninković rekao za 025info po završetku koncerta.
 

Koncert Dimitrija Ninkovića gledaoci 025info televizije moći će pogledati u sredu, 26. aprila, sa početkom u 20 sati.


Komentari
Vulgarni, uvredljivi i komentari u kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje, neće biti objavljeni. Mišljenja izneta u komentarima su privatna mišljenja autora komentara i ne predstavljaju stavove 025info redakcije.
Postavi komentar