U Sonti otvorena Nedelja pozorišta

U nedelju, 04. juna, u Sonti je otvoren treći po redu festival ,,Nedelja pozorišta'', a koji će trajati do 11. juna.


Prvog dana festivala u sali Doma kulture u Sonti odigrana je predstava ,,Strah od aplauza'' dramskog studija Opštinskog kulturnog centra iz Apatina. Organizacioni odbor festivala dodelio je predstavi nagradu za ujednačenu glumačku igru, a Dušanu Gladiću dodelio nagradu za tekst. Žiri publike dodelio je nagradu Tatjani Šakić-Kršić za glumačko ostvarenje u predstavi.
 

Festival se nastavlja danas (ponedeljak) kada će nastupiti još jedna predstava iz Apatina, Žak ili pokornost, u režiji Dušana Štetića, a koja je bila pobednik Opštinske smotre drame. Početak je takođe u 20 sati, u Domu kulture u Sonti.
 

Dan posle toga, u utorak, u sonćaskoj biblioteci, biće održana promocija knjige ,,Naša zajednička uloga'', dramskog teksta nastalog u koprdukciji glumaca iz Sonte, Apatina i Sombora.
 


Komentari
Vulgarni, uvredljivi i komentari u kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje, neće biti objavljeni. Mišljenja izneta u komentarima su privatna mišljenja autora komentara i ne predstavljaju stavove 025info redakcije.
Postavi komentar