Mladost ponizila Sivčane, Prigrevčani vole železnicu
30.11.-0001.

U mečevima 1. kola kupa na teritoriji PFS Sombor oba predstavnika sa teritorije Opštine Apatin ostvarila su sigurne trijumfe.

Bratstvo nastavlja sa "terorom".
Na stadionu kraj železničke stanice u Somboru savladana je ekipa ŽAK-a rezultatom 2:0 (2:0).
Oba gola za drugoplasiranu ekipu Vojvođanske lige postigao je sjajni napadač Damir Bogunović u prvom delu meča.
U nastavku susreta nije bilo golova, pa su Prigrevčani rutinski priveli utakmicu kraju.

Mladost je na domaćem terenu savladala Polet iz Sivca rezultatom 4:0 (3:0).
Prisustvovali smo tom susretu i za vas hronološki zabeležili najzanimljivije detalje.

Prvo poluvreme:

3. min. Stopostotna šansa za Ožegovića, Stefan sa 5m promašuje gol posle dodavanja Rapaića
5. min. Uzvraćaju gosti, stativa spašava Đumića nakon pokušaja glavom Vukašinovića
19. min. Udarac glavom Stefana Ožegovića odlazi malo pored stative
21. min. Medić zbog povrede prsta napušta igru, umesto njega na terenu je Lukić
28. min. "Bomba" Čonića sa 25m, Živković je paradom samo ulepšao gol - 1:0 za Mladost!
36. min. Ponovo Čonić! Sjajan centaršut Rapaića, lopta dolazi do Miloša koji matira protivničkog čuvara mreže za 2:0!
42. min. Akcija iz fudbalskih užbenika u kojoj učestvuju Ninković, Radaković i Stamenić. Na kraju Lukić šutira pravo u golmana
45. min. Tačku na sjajno prvo poluvreme domaćeg sastava stavlja Stefan Ožegović - 3:0 za Mladost!
45+1. min. Kraj sjajnom prvog poluvremena, u kojem je Mladost rešila pitanje pobednika

Drugo poluvreme:

46. min. Druga izmena u redovima domaćina, Uzelac menja Radakovića
62. min. Neuspela ofsajd zamka gostujućem tima - Ožegović precizan za 4:0!
64. min. Aplauzi za Stamenića, menja ga Ševarac
79. min. Prodor Bobanca po desnoj strani, šut sa 7-8m udaljenosti, ali stativa je drugi put na meču Đumićev saveznik
90+2. min. Kraj meča, u nastavku puno manje uzbuđenja, Mladost rutinski privodi meč kraju - konačnih 4:0!

Slike sa meča Mladost Apatin - Polet Sivac možete pogledati u našoj foto-galeriji.
U narednom kolu, odnosno polufinalu kupa PFS Sombor Mladost će dočekati Crvenku, dok će Bratstvo na domaćem terenu igrati protiv ekipe OFK Odžaci. Susreti naredne runde na programu su 30. oktobra.